Ancora Sp. z o.o.

Nasze standardy PDF Drukuj Email

Nasza Firma oferuje szeroki wachlarz usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami w oparciu o profesjonalnie przygotowanych pracowników administracyjnych, technicznych i księgowych z wieloletnią praktyką w tej branży. W celu przybliżenia naszego sposobu działania podajemy standardy zawarte w naszej ofercie :


 1. Powierzenie zarządzania - administrowania nieruchomością wspólną odbywa się na podstawie umowy zaaprobowanej przez Zarząd Wspólnoty. Umowa określa zakres obowiązków Administratora i wzajemne zobowiązania stron. Wysokość wynagrodzenia ustala raz w roku Zebranie Wspólnoty.
 2. Zarządzanie - administrowanie jest sprawowane z poszanowaniem wszystkich kompetencji Zebrania Wspólnoty, z zachowaniem standardów zawodowych i w oparciu o kodeks etyki zarządcy.
 3. Dochody i wydatki Wspólnoty, w tym wydatki na remonty zostają określane w uchwale o wysokości zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną oraz w rocznym planie gospodarczym uchwalonym przez właścicieli lokali.
 4. Wszystkie rozliczenia Wspólnota prowadzone są przez rachunek bankowy. Okresowe nadwyżki środków finansowych są lokowane w postaci oprocentowanych lokat terminowych.
 5. Księgowość Wspólnoty prowadzona jest w oparciu o ustawę o rachunkowości oraz o stosowne rozporządzenia Ministra Finansów .
 6. Nieruchomość ma zapewnioną opiekę stałych konserwatorów: elektryka, hydraulika, konserwatora domofonów, z pomocy których właściciele i najemcy lokali mogą korzystać w ciągu całej doby.
 7. Przeprowadzane są 5 letnie i roczne przeglądy instalacji wspólnych (tj. elektrycznej, gazowej, wentylacyjnej) wymagane ustawą Prawo Budowlane
 8. Zawarte zostają dla Państwa nieruchomości umowy o dostawę energii cieplej, elektrycznej, wody i wywóz nieczystości.
 9. Nieruchomość zostaje ubezpieczona od ognia i innych zdarzeń losowych w wybranym przez Zarząd - Towarzystwie Ubezpieczeniowym.
 10. O wysokości zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną i świadczeń dla nieruchomości właściciele informowani są w postaci imiennych zawiadomień.
 11. Każdy z właścicieli może otrzymać imienną książeczkę opłat i internetowy dostęp do informacji o stanie konta rozliczeniowego ze Wspólnotą za pomocą E-Kartoteki
 12. Wszystkie wpłaty właścicieli podlegają rozliczeniu, dokonanym nie później niż do 31 marca następnego roku, w rocznym sprawozdaniu finansowym.
 13. Wysokość zaliczki na Fundusz Remontowy na dany rok - ustala się na podstawie przeprowadzonego przeglądu nieruchomości i planu remontów.
 14. Opłaty za media dostarczane do nieruchomości rozliczane są w zależności od powierzchni lokalu lub ilości osób stale zamieszkujących (nie zameldowanych) w lokalu
 15. Wspólnota pobiera pożytki za wynajęte pomieszczenia i powierzchnie wspólne.
 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa szata graficzna naszej strony?
 

Aktualności

Rodo Informacje

Uwaga ! Administracja Ancora prosi o wypełnienie i przesłanie na nasz adres Formularza danych do kontaktu na odległość. Zgodnie z wymogami RODO  by kontaktować się z Państwem konieczna jest zgoda...

Czwartek, 13 Grudzień 2018

Czytaj więcej

Nowa usługa w E-kartotece

Szanowni Państwo, Rozpoczynamy kampanią informacyjną dla mieszkańców o wdrożeniu aplikacji mobilnej e-kartoteka. Udostępniając jej przyszłym użytkownikom kluczowe informacje, chcemy zaprezentować nowe możliwości w komunikacji pomiędzy zarządcą i mieszkańcami poprzez wygodną...

Piątek, 30 Listopad 2018

Czytaj więcej

wodomierze

Administracja Ancora przypomina o konieczności podania odczytów wodomierzy na koniec czerwca i na koniec grudnia każdego roku, oczywiście dotyczy to nieruchomości nie wyposażonych w wodomierze z odczytem radiowym.  Opóźnienie w...

Wtorek, 29 Listopad 2016

Czytaj więcej

Więcej w: Aktualności, Aktualności

100%
-
+
1
Pokaż opcje
Ulti Clocks content
Piatek, 22 października 2021

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 199 gości 

W fotogalerii...

05ancora
Image Detail

Jak do nas trafić?

Podaj swój adres, wspólnie zaplanujemy trasę dojazdu


Godziny pracy


Poniedziałek: 9.oo-16.oo:
Wtorek: 10.oo-17.oo:
Środa: 9.oo-16.oo:
Czwartek: 10.oo-17.oo:
Piątek: 9.oo-16.oo:
Sobota: zamknięte:
Niedziela: zamknięte:
Znajdujesz się w  : Start Nasze standardy